Bağdat Caddesi’nde Yürüyen ‘Çıplak Kız’ Yoldan Geçenleri Çıldırttı: Kavga Edenler İkiye Bölündü

Kadıköy’ün Bağdat Caddesi’nde her gün saat 17.30’da yürüyüş gerçekleştiren Melisa Aydınalp, giydiği kıyafetler nedeniyle sosyal medyada ‘Caddede Yürüyen Çıplak Kız’ olarak tanınır hale geldi.

AHLAK HAKKINDA KİTAP OKUMAK ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILMIŞTI

Kıyafetleri nedeniyle daha önce gözaltına alınan ve teşhircilik suçlaması ile karşı karşıya kalan Aydınalp, ahlak ve toplum değerleri hakkında kitaplar okuması şartıyla serbest bırakılmıştı.

Bağdat Caddesi’nde gerçekleştirdiği yürüyüşler ile tanınan manken Aydınalp, elinde “Memelere özgürlük” yazılı bir pankart ile gerçekleştirdiği yürüyüş esnasında vatandaşın tepkisini çekti.

Yoldan geçen bir vatandaş tarafından elindeki pankartı almaya yönelik hamle yapılan Aydınalp, kendisine yöneltilen “Saçmalama… Saçmalama” tepkisine karşılık “Siz şu anda kadınlara şiddet gösteremezsiniz. Kadınların kıyafetlerine ve giyimlerine saygı göstereceksiniz” sözleriyle yanıt verdi.

VATANDAŞLAR TARTIŞMADA İKİYE BÖLÜNDÜ

Tartıştığı vatandaşın “Böyle bir özgürlük yok. Akıl hastası. İnsanlar sana gülüyor” yanıtı vermesi üzerine çevredeki vatandaşlar da tartışmaya dahil oldu. Yoldan geçen başka bir kadın da Aydınalp’e tepki gösterirken, bazı kadınlar ise “Protesto hakkına karşı koyamazsınız” yanıtı ile Aydınalp’e destek verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x