Ak Parti Adayı Savran’dan Gençlere Mahalle Kütüphaneleri ve Gençlik Merkezi Müjdesi

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Savran, yeni dönemde şehrin çeşitli mahallelerine gençler ve öğrenciler için Mahalle Kütüphaneleri ve Gençlik Merkezleri kuracaklarını açıkladı.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Savran, bir yandan seçim çalışmaları çerçevesinde toplumun farklı kesimleriyle bir araya gelerek esnaf ve ev ziyaretleri gerçekleştirirken bir yandan da projelerini vatandaşlarla paylaşmayı sürdürüyor. Yeni dönemde Nevşehir’i Türkiye Yüzyılı Şehirlerinin parlayan yıldızı yapmak için ulaşımdan çevreye, turizmden eğitim, spor ve kültüre, altyapı ve üstyapıdan tarım ve kentsel dönüşüme kadar çok sayıda proje ile seçimlere girmeye hazırlanan Savran, gençler için yeni dönemde çok sayıda Mahalle Kütüphaneleri ve Gençlik Merkezleri kuracaklarını açıkladı.

İçerisinde Mahalle Kütüphanelerinin bulunacağı Gençlik Merkezleri’nin şehrin tüm mahallelerinde bulunacağını ifade eden Savran, bunun yanında tüm öğrencilere ulaşım ve LGS ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere de yardımcı ders kitabı ve soru bankası desteği yapacaklarını söyledi.

Savran, “Öğrencilerimiz, gençlerimiz bizim gözbebeğimiz. Onlar için ne yapsak az. Yeni dönemde eğitim ve gençlik projelerimizin sayısını arttırıp onlara her alanda destek vermeyi sürdüreceğiz. Öğrencilerimizin okula gidiş ve dönüşlerinde sağlayacağımız ulaşım desteğinin yanı sıra kuracağımız Gençlik Merkezleri ve Mahalle Kütüphaneleri çok beğenilecek. Onların spor yapmalarına olanak sağlayan semt sahalarının sayısını arttırarak gençler için kültür gezileri, sınavlar öncesinde ücretsiz soru bankası ve yardımcı ders kitapları dağıtımı yapacağız.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x