Kars’ta Mevlid Kandili’nde camiler doldu taştı, Sultan Alparslan Külliyesi’nde ilk namaz kılındı

Kars’ta Mevlid Kandili’nde camiler doldu taştı

Sultan Alparslan Külliyesi’nde ilk namaz kılındı

KARS – Hazreti Muhammed’in doğum yıl dönümü olan Mevlid Kandili’nde tüm yurtta olduğu gibi Kars’ta da camiler doldu taştı. Yapımı tamamlanan Sultan Alparslan Külliyesi ve Camisi’nde ise ilk namaz kılındı.

Kent merkezinde bulunan Sultan Alparslan Külliyesi ve Camisinde Mevlit Kandili’nde bir araya gelen vatandaşlar, camide hurma, lokum ve gül suyu dağıttı. Kur’an-ı Kerim, Mevlidi Şerif ve ilahiler okunduğu gecede çok sayıda vatandaş, camide ibadetini yaptı duasını etti. Akşam namazını da Sultan Alparslan Külliyesi ve Camisinde kılan vatandaşlar, tüm İslam aleminin kandilinin mübarek olması temennisinde bulundular.

Akşam namazını vatandaşlarla birlikte eda eden AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, “Öncelikle bütün İslam Alemi’nin kandili kutlu olsun. Efendimizin bugün doğum günü, alemlere rahmet efendimizin inşallah bugünde onun şefaatine nail olarak camimizin açılışına da vesile olduk. Kıymetli hemşehrilerim hepinizin kandilini kutluyorum” dedi.

Sultan Alparslan Külliyesi ve Camisinde akşam namazını kılan Vali/Belediye Başkan Vekili Ziya Polat, “Öncelikle Mevlid Kandilimiz mübarek olsun. Tüm İslam Alemine, ülkemize, hemşehrilerimize hayırlı kandiller diliyoruz. Huzur içerisinde, birlik içerisinde kandilimize mübarek olsun. Tabi bugün külliyemizin, camimizin ilk namazını eda ettik. Cumhurbaşkanımızın himayelerinde yapılan Sultan Alparslan Cami ve Külliyemiz, Kars’ımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Öte yandan cami çıkışında vatandaşlar bir birlerine sarılarak Mevlid Kandilini kutladılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x