İsrail’in Gazze’deki Hastaneyi Bombalaması: Lübnan Hizbullahı Yarını ‘Öfke Günü’ İlan Etti

İsrail’in Gazze’deki hastaneye vurarak yüzlerce kişinin ölümüne neden olmasının ardından bir açıklama da Lübnan Hizbullah’ından geldi. Açıklama da yarın “Öfke Günü” ilan edildi.

Tüm dünyadan tepki mesajları yükselirken dikkat çeken bir tepki de Lübnan Hizbullahından geldi.

Lübnan Hizbullah Hareketi saldırılarıya karşı yarını ‘öfke günü’ ilan etti taraftarlarını sokağa çıkmaya çağırdı. Açıklamada İslam dünyası katliamlara karşı eyleme geçmeye davet edildi.

Hizbullah’tan yapılan açıklama şu şekilde;

‘İnsanlık, Siyonist cinayet ve suç çetelerinin Gazze’deki Mamedani Hastanesi’nde işlediği ve yüzlerce masum şehidin hayatına mal olan korkunç ve vahşi suçun yasını tutuyor.Bu katliam, bu cani, gaspçı yapının Deyr Yasin, Hula, Sabra ve Şatila’da kuruluşundan bu yana yaşanan katliamlarının devamı niteliğindedir.Dökülen kanlar, Amerika Birleşik Devletleri’nin desteklediği bu suçlu varlığın gerçek yüzünü gösteriyor.Bu katliamdan ve Siyonist düşmanın işlediği tüm suçlardan doğrudan ve tam sorumluluğu ABD taşımaktadır.Tepki ve kınamalar artık yeterli değil. Arap ve İslam dünyasının halklarının sokaklara çıkarak öfkelerini göstermeleri ve nerede olurlarsa olsun hükümetlere ve ülkelere baskı yapmaları gerekiyor.Uluslararası ve bölgesel kuruluşların Filistin halkının soykırımına ve zorla göç etmesine karşı acil önlemler alması ve katliam, terör ve cinayetler altında zorla yerinden edilmelerini durdurması gerekmektedir.Yarın benzeri görülmemiş bir öfke günü olsun, Biden’ın bu suçlu varlığı koruma ve desteklemek amacıyla ziyaretine karşı bir tepki gösterilsin.Mesaj açık olsun; bu, zalimden mazlumun hakkını almak için direniş, zafer ve intikam yolunun bir adımıdır.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x